Garanti’den esnaf ve KOBİ’lere ‘Easy kart’

Garanti Bankası, esnaf ve KOBİ’ler için geliştirdiği temassız ödeme özelliğine sahip “Easy” kredi kartını tanıttı.

28 Haziran 2012

 KOBİ’ler, Easy ile ekstre borcunu erken ödemede yüzde 1 indirim, 20 güne varan faizsiz geç ödeme ve kalan borcunu kredilendirme imkanından yararlanacak.
Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere, “Garanti Bankası olarak, ülkemizin büyümesinde önemli bir rol üstlenen esnaf ve KOBİ’leri, her anlamda destekliyoruz. Değişen iş yapış şekillerine ve mevzuatlara uygun, beklentilerine yanıt veren, özellikli ürün ve hizmetler sunmak için çalışıyoruz” diye konuştu.
Garanti Ödeme Sistemleri Genel Müdürü Onur Genç ise yaptığı konuşmada, “Esnaf ve KOBİ’lerin ihtiyacına yönelik yaptığımız pazar araştırmasında tespit edilen en temel sorun, tahsilat süreleri ve nakit sıkıntısıydı. Bu noktadan hareketle; ödeme esnekliği sağlayarak nakit akışını düzenleyen, avantajlı fiyatlamasıyla KOBİ’lerin günlük ihtiyaçlarında her noktada kullanacağı kredi kartı Easy’yi tasarladık” dedi.

Nafiz Karadere, Garanti Bankası'nın bu yıl KOBİ kredilerinde yüzde 20-25 büyüme hedeflediğini, KOBİ'lerde takipteki kredi oranının ise bir miktar artış gösterebileceğini ifade etti.  İlk dört ay itibariyle KOBİ kredilerinde yüzde 12 büyüdüklerini belirten Karadere, KOBİ kredilerinde Garanti Bankası'nın 22.4 milyar lira büyüklüğe sahip olduklarını belirtti.

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama