Ev hanımlarına kredi kartı

Bankalar uyguladıkları politikalar gereği ne yazık ki ev hanımlarına kredi kartı vermek istememektedir. Bunun en büyük nedeni ev hanımlarının düzenli bir aylık gelire sahip olmamasıdır.

03 Ağustos 2012
Ev hanımlarına kredi kartı

Bankalar uyguladıkları politikalar gereği ne yazık ki ev hanımlarına kredi kartı vermek istememektedir. Bunun en büyük nedeni ev hanımlarının düzenli bir aylık gelire sahip olmamasıdır.

Ek kredi kartı çıkartmak isteyen ev hanımlarına kolaylık yapan bankalar asıl kart başvurularını onaylamamaktadır. Ev hanımlarına kredi kartı Finansbank, Akbank, Garanti Bankası gibi pek çok özel banka tarafından da verilmemektedir. Ev hanımlarına sadece eşlerinin üzerinden ek kart şeklinde kart çıkarmaları halinde kredi kartı verilmektedir. Ancak bazı bankalar şubelerinde yüklü miktarda para bulunduran müşterileri için esneklik göstererek kredi kartı başvurularını kabul ederek kredi kartı çıkarabilmektedir. Ev hanımlarına kredi kartı  verilmemesinin en büyük nedeni borcun ödenmemesi durumunda yaptırım uygulanabilecek bir gelirlerinin bulunmamasıdır. Bankalar ticari işletmeler olup kullandırdıkları kredilerin ve kredi kartlarının geri dönüşlerini garanti altına almak ticari çalışma prensipleridir. Bu nedenle ev hanımlarına kredi imkanı tanıyan ve kredi kartı kullandıran banka sayısı yok denecek kadar azdır. İş Bankası ev hanımlarına kredi kartı için bir dönem kampanya düzenlemiş olsa da şu an için kredi kartı başvurusu kapalı bulunmaktadır.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Taşıt kredisinde hayat sigortası zorunlu mu?

Taşıt kredisi kullanmak isteyen kişilerin en çok itiraz ettikleri konulardan biride hayat sigortası masrafladır. Bankalar özellikle de uzun vadeli araç kredisi başvurularında kredi kullanan kişilerin hayat sigortası yaptırmasını talep etmektedir. 

9 Haziran 2013
Taşıt kredisi kampanya

Taşıt kredisi kampanya seçeneklerinden yararlanarak çok daha uygun koşullar ile kredi kullanabilirsiniz. Bankalar araç satışlarının yükseldiği dönemler olarak kabul edilen bayram tatilleri ve yılbaşı döneminde çok daha uygun koşullar ile araç kredisi kampanyaları düzenlemekte ve böylelikle artan kredi talebinden en büyük payı almaya çalışmaktadırlar. 

9 Haziran 2013
Taşıt kredisi karşılaştırma

Taşıt kredisi karşılaştırma işlemi kredi kullanarak araç satın almak isteyen kişilerin en uygun araç kredisi paketini belirlemeleri açısından çok önemli bir yardımcıdır. Bu işlem sayesinde daha iyi koşullarda araç kredisi kullanma imkânı yakalayabilir ve daha az faiz ödeyebilirsiniz. 

9 Haziran 2013
Konut kredisi zorunlu hayat sigortası

Konut kredisi kullanan kişilerin en çok tereddüt yaşadıkları konuların başında hayat sigortası gelmektedir. Konut kredisi kullanırken hayat sigortası yaptırılması kanunen bir zorunluluk olmamakla beraber bankalar konut kredisi dönüşlerini güvence altına alabilmek adına hayat sigortası yaptırmayan kişilerin konut kredisi onayı vermemektedirler. 

2 Mayıs 2013
Konut Kredisi Sözleşmesi

İlgili kanunlar gereği konut kredisi başvurusunda bulunan kişilere bankalar kredi kullanımından önce konut kredisi sözleşmesi sunmaktadırlar. Konut kredisi sözleşmesinin önceden teslim edilmesindeki amaç kredi kullanan kişinin sözleşme maddelerini incelemesi için gereken zamanın verilmesidir.

20 Mart 2013
Konut kredisi için gerekli evraklar

Konut kredisi için gerekli evraklar bankalar arasında farklılıklar göstermekle beraber tüm bankalar tarafından istenen standart evraklar da bulunmaktadır. Konut kredisi başvuru işleminde istenen evraklardan ilki krediye konu olan evin tapusudur. Bankalar kredi kullandırımlarında tapu üzerine ipotek koydukları için tapusuz konutlara kredi vermemektedirler.

5 Şubat 2013

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama