Konut kredileri düşer mi?

Konut kredileri yapıları gereği uzun vadeli krediler olduğu için kredi puanında yaşanan yarım puanlık artışlar bile toplamda ödenecek olan kredi tutarını büyük oranlarda artmaktadır.

03 Ağustos 2012
Konut kredileri düşer mi?

Konut kredileri yapıları gereği uzun vadeli krediler olduğu için kredi puanında yaşanan yarım puanlık artışlar bile toplamda ödenecek olan kredi tutarını büyük oranlarda artmaktadır.

İlk çıktığı yıllarda oldukça yüksek olan konut kredisi faiz oranları son yıllarda makul seviyelere çekilirken buna paralel olarak konut sektöründe de hızlı bir büyüme gerçekleştirildi. Ancak cari açıkta yaşanan tehlikeli yükseliş ile beraber Merkez Bankası kredilere müdahale ederek bankalara hem açıktan hem de gizli olmak üzere müdahalelerde bulundu. Bunun sonucunda da bankaların büyük bir çoğunluğu konut kredisi faiz oranlarında artışa gitti. Son 1 yıl içerisinde konut kredileri bariz şekilde artarken yine de konut kredisi kullanım oranı artış gösterdi. Artık pek çok kişi ev sahibi olmak için konut kredisi kullanmayı tercih ediyor. Ancak “kira öder gibi ev sahibi olmak” ne yazık ki bankaların sloganı olmaktan öteye gidemiyor. Bankaların konut kredisi paketleri anlaşmalı projeler için çok daha cazip seçenekler sunarken konut kredisi kullanarak sıfır daire almak isteyen kişilerin öncelikli olarak bankaların anlaşmalı konut projelerini değerlendirmeleri tavsiye ediliyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Garanti Bankası ev kredisi

Garanti Bankası ev kredisi alanında ülkemizde en profesyonel hizmet sunan bankalardan biridir. Garanti Mortgage sistemi üzerinden kredi işlemlerini yöneten Garanti Bankası her biri alanında uzman müşteri temsilcileri ile ihtiyaçlarınıza yönelik kredi paketinizi belirlemenize yardımcı olmaktadır.

16 Temmuz 2013
Denizbank Ev Kredisi

Denizbank ev kredisi ile hep hayalini kurduğunuz eve hemen bugün sahip olurken ödemesini taksitlerle zorlanmadan gerçekleştirebilirsiniz. Denizbank ev kredileri için kredikazan.com sitemizden detaylı bilgi alabilir ve konut kredisi başvuru işlemlerinizi çok daha düşük faiz oranları ile gerçekleştirebilirsiniz. 

3 Temmuz 2013
Garanti Bankası kamu çalışanlarına kredi

Garanti Bankası kamu çalışanlarına kredi imkanı sunmaya devam ediyor. Kamu çalışanıysanız ve nakit desteğe ihtiyaç duyuyorsanız sizde hemen kredikazan.com sitemiz üzerinden kredi başvurunuzu gerçekleştirebilir, ihtiyaçlarınızı ertelemeden hemen sahip olabilirsiniz.

2 Temmuz 2013
İhtiyaç kredisi dosya masrafı iade

Konut kredisi dosya masrafı iade işlemlerinin başlaması ile beraber ihtiyaç kredisi kullanan kişiler içinde umut ışığı doğmuştur. Pek çok kişi ne yazık ki dosya masrafı iadesi için sadece konut kredisi kullanan kişilerin talepte bulunabileceklerini düşünmektedir. Oysaki bankadan kredi kullanırken dosya masrafı ödeyen herkes bu haktan yararlanabilmekte ve dosya masrafı iadesi için bankalara dava açabilmektedir.

2 Temmuz 2013
Konut kredisi dosya masrafı

Konut kredisi kullanan kişilerin tamamından bankalar konut kredisi dosya masrafı adı altında bazı yasal olmayan kesintilerde bulunmaktadır. Bu kesintiler yapılan son düzenlemeler ile beraber hak sahiplerine iade edilmeye başlanmıştır. Ancak pek çok kişi dava açma konusunda isteksiz davranmakta ve hakkı olduğu halde paralarını alamamaktadır.

2 Temmuz 2013
Konut kredisi zorunlu konut sigortası

Yaşanan büyük depremlerin ardından konut sigortası ülkemizde zorunlu hale getirilmiş ve depremin yaratacağı büyük maddi yük azaltılmaya çalışılmıştır. Ancak ülkemizde halen sigorta bilincinin tam olarak yerleşmemiş olması nedeni ile sigortalı olan konut sayısı ne yazık ki çok düşüktür. Bu nedenle kredi ile satın alınan konutların sigortalanması konusunda büyük bir hassasiyet gösterilmektedir. 

5 Mayıs 2013

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama