Kredi puanı yükseltme

Kredi puanı yükseltme işlemi kredi başvurularınızın çok daha kısa sürede çıkmasını sağlaması açısından son derece önemlidir. Peki kredi puanı nedir ve kredi puanı nasıl yükseltilir?

04 Ağustos 2012
Kredi puanı yükseltme

Kredi puanı yükseltme işlemi kredi başvurularınızın çok daha kısa sürede çıkmasını sağlaması açısından son derece önemlidir. Peki kredi puanı nedir ve kredi puanı nasıl yükseltilir?

Kredi puanı bankaların müşterilerini ölçmek için kullandıkları bir hesaplama algoritmasıdır. Bu hesaplamada kredi puanı verilen kişinin eğitim durumu, yaşı, aylık gelir durumu, çalıştığı işi ya da mesleği, bankalara yapmış olduğu ödemelerin düzeni, faturalarını yatırma düzeni gibi bir çok farklı veri dikkate alınır. Bankalar kurdukları ortak sistem sayesinde artık tüm kredi çeken, kredi kartı kullanan, banka üzerinden ödeme ve tahsilat yapan kişilerin ödeme bilgilerine ortak ekran sayesinde T.C. kimlik numaraları ile ulaşabilmektedirler. Kredi puanı yükseltme işlemini gerçekleştirmek için uygulayabileceğiniz en önemli kriter ödemelerinizi hiç aksatmadan gerçekleştirmektir. Unutkanlığınızdan kaynaklanan tek bir kredi kartı son ödeme tarihi geçen ekstrenizin bulunması bile kredi puanınızı olumsuz etkiler. Yabancı ülkelerde kredi puanı son derece önemli bir veri iken ülkemizde sadece kredi başvurularını ölçme ve değerlendirme aşamasında kullanılmaktadır. Oysa ki yabancı ülkelerde kredi puanı yüksek olan kişilere düşük faiz oranları ile kredi kullanma imkanı tanınmaktadır.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Garanti Bankası kamu çalışanlarına kredi

Garanti Bankası kamu çalışanlarına kredi imkanı sunmaya devam ediyor. Kamu çalışanıysanız ve nakit desteğe ihtiyaç duyuyorsanız sizde hemen kredikazan.com sitemiz üzerinden kredi başvurunuzu gerçekleştirebilir, ihtiyaçlarınızı ertelemeden hemen sahip olabilirsiniz.

2 Temmuz 2013
İhtiyaç kredisi dosya masrafı iade

Konut kredisi dosya masrafı iade işlemlerinin başlaması ile beraber ihtiyaç kredisi kullanan kişiler içinde umut ışığı doğmuştur. Pek çok kişi ne yazık ki dosya masrafı iadesi için sadece konut kredisi kullanan kişilerin talepte bulunabileceklerini düşünmektedir. Oysaki bankadan kredi kullanırken dosya masrafı ödeyen herkes bu haktan yararlanabilmekte ve dosya masrafı iadesi için bankalara dava açabilmektedir.

2 Temmuz 2013
Taşıt kredisini kimler alabilir?

Taşıt kredisi kullanmak isteyen kişiler taşıt kredisini kimler alabilir diye merak etmektedir. Taşıt kredisi başvurusu için aranılan şartlara sahip olan herkes araç kredisi başvurusu işleminde bulunma hakkına sahiptir. 

13 Mayıs 2013
Taşıt kredisi başvuru şartları

Günümüzde bankaların birbirleri ile olan yüksek rekabetleri kredi kullanmak isteyen kişilere her türlü kolaylığın sunulmasını sağlamaktadır. Eskiden bankalar memur kefili olmayan kişilere kesinlikle kredi kullandırmazken günümüzde ise sadece cep telefonundan kısa mesaj yollayarak kredi başvurusunda bulunulabilmektedir. 

5 Mayıs 2013
Taşıt Kredisi Mi İhtiyaç Kredisi Mi?

Taşıt kredisinin avantajları bulunduğu kadar dezavantajları da bulunmaktadır. Bu nedenle araç kredisi başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin birçoğu taşıt kredisi mi ihtiyaç kredisi mi ikilemine düşmektedir. 

29 Mart 2013
Taşıt Kredisi Araç Yaşı

İkinci el araç kredisi kullanmak isteyen kişilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konu taşıt kredisi araç yaşı sınırlamasıdır. İkinci el araç kredileri için uygulanan araç kredisi yaş sınırlaması bankalar arasında farklılıklar göstermekle beraber ortalama olarak bankalar en fazla 5 yaşa kadar olan araçlara kredi kullanım imkanı sunmaktadır. 

26 Mart 2013

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama