Kredi masraflarının geri ödenmesi

Son dönemde tüketici derneklerinin bilgilendirme çalışmaları sonucunda kredi masraflarının geri ödenmesi ile ilgili açılan dava sayısı da her geçen gün artmaya devam ediyor.

06 Ağustos 2012
Kredi masraflarının geri ödenmesi

Son dönemde tüketici derneklerinin bilgilendirme çalışmaları sonucunda kredi masraflarının geri ödenmesi ile ilgili açılan dava sayısı da her geçen gün artmaya devam ediyor.

Özellikle de konut kredisi yeniden yapılandırma ücreti iadesi için açılan dava sayısı çok yüksek. Bunun en önemli nedeni kullandığı konut kredisini yeniden yapılandıran kişilerden bankaların çok yüksek tutarlarda para kesmesi. Kesilen ücret toplamları bazı bankalarda 2 bin lirayı aşarken kredi tutarı yükseldikçe kesilen kredi masrafı da yükseliyor. Kredi masraflarının geri ödenmesi için dava açmak isteyen kişilerin öncelikli olarak kredi masraf iadesi için kredi kullandıkları bankaya itiraz dilekçesi yazarak kredi masrafına itiraz etmeleri gerekiyor. Bankalar itirazı kabul ederse hesabınıza kestiği masraf tutarını geri yatırma yükümlülüğü altına girdiği için genelde talebi reddetmeyi tercih etmektedir. Bu durumda hemen bankanın masrafı iade etmediğine dair cevap yazısı ve kredi masrafı iade dilekçesi yazarak bağlı bulunduğunuz kaymakamlık binasında yer alan tüketici hakları hakem heyetine başvuruda bulunmanız gerekiyor. Kredi masraflarının geri ödenmesi için bu aşamadan sonra hakem heyeti kararı beklenmelidir.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Garanti Bankası ev kredisi

Garanti Bankası ev kredisi alanında ülkemizde en profesyonel hizmet sunan bankalardan biridir. Garanti Mortgage sistemi üzerinden kredi işlemlerini yöneten Garanti Bankası her biri alanında uzman müşteri temsilcileri ile ihtiyaçlarınıza yönelik kredi paketinizi belirlemenize yardımcı olmaktadır.

16 Temmuz 2013
Denizbank Ev Kredisi

Denizbank ev kredisi ile hep hayalini kurduğunuz eve hemen bugün sahip olurken ödemesini taksitlerle zorlanmadan gerçekleştirebilirsiniz. Denizbank ev kredileri için kredikazan.com sitemizden detaylı bilgi alabilir ve konut kredisi başvuru işlemlerinizi çok daha düşük faiz oranları ile gerçekleştirebilirsiniz. 

3 Temmuz 2013
Garanti Bankası kamu çalışanlarına kredi

Garanti Bankası kamu çalışanlarına kredi imkanı sunmaya devam ediyor. Kamu çalışanıysanız ve nakit desteğe ihtiyaç duyuyorsanız sizde hemen kredikazan.com sitemiz üzerinden kredi başvurunuzu gerçekleştirebilir, ihtiyaçlarınızı ertelemeden hemen sahip olabilirsiniz.

2 Temmuz 2013
İhtiyaç kredisi dosya masrafı iade

Konut kredisi dosya masrafı iade işlemlerinin başlaması ile beraber ihtiyaç kredisi kullanan kişiler içinde umut ışığı doğmuştur. Pek çok kişi ne yazık ki dosya masrafı iadesi için sadece konut kredisi kullanan kişilerin talepte bulunabileceklerini düşünmektedir. Oysaki bankadan kredi kullanırken dosya masrafı ödeyen herkes bu haktan yararlanabilmekte ve dosya masrafı iadesi için bankalara dava açabilmektedir.

2 Temmuz 2013
Konut kredisi dosya masrafı

Konut kredisi kullanan kişilerin tamamından bankalar konut kredisi dosya masrafı adı altında bazı yasal olmayan kesintilerde bulunmaktadır. Bu kesintiler yapılan son düzenlemeler ile beraber hak sahiplerine iade edilmeye başlanmıştır. Ancak pek çok kişi dava açma konusunda isteksiz davranmakta ve hakkı olduğu halde paralarını alamamaktadır.

2 Temmuz 2013
Konut kredisi zorunlu konut sigortası

Yaşanan büyük depremlerin ardından konut sigortası ülkemizde zorunlu hale getirilmiş ve depremin yaratacağı büyük maddi yük azaltılmaya çalışılmıştır. Ancak ülkemizde halen sigorta bilincinin tam olarak yerleşmemiş olması nedeni ile sigortalı olan konut sayısı ne yazık ki çok düşüktür. Bu nedenle kredi ile satın alınan konutların sigortalanması konusunda büyük bir hassasiyet gösterilmektedir. 

5 Mayıs 2013

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama