Kredi çekerken istenen belgeler

Kredi çekerken istenen belgeler bankalar arasında farklılık gösterirken istenen belgeleri belirleyen en önemli kriter çekilen kredi türüdür.

07 Ağustos 2012
Kredi çekerken istenen belgeler

Kredi çekerken istenen belgeler bankalar arasında farklılık gösterirken istenen belgeleri belirleyen en önemli kriter çekilen kredi türüdür.

Konut kredisi için istenen belgeler arasında krediye konu olan taşınmazın tapusu, krediyi çekecek olan kişinin kimlik belgesi, aylık gelirini gösteren belge, adres belgesi ve kefillerin kimlikleridir. Bazı bankalar kefilsiz konut kredisi kullandırırken bu durumda kefil harici belgelerin götürülmesi yeterli olacaktır. İhtiyaç kredisi evrakları nüfus cüzdanı, ikametgah belgesi ve aylık gelirinizi gösteren belgedir. Ancak günümüzde bir çok banka özellikle de 10 bin liraya kadar olan kredilerde müşterilerine belgesiz kredi kullanım imkanı sunmaktadır. Belgesiz kredi veren bankalar kredi kullanmak isteyen kişilerin kredi puanlarını dikkate alırlar ver kredi puanı yüksek olan müşterilerinin kredi taleplerini aynı gün içinde onaylarlar. Ancak daha önce kredi borç takibine düşen ya da ödemelerinde düzensizlik bulunan kişilerin kefilsiz ve belgesiz kredi taleplerinin onaylanması çok daha zorlaşmaktadır. Kredi belgeleri hazırlandıktan sonra eksiksiz olarak teslim edilmeden kredi başvurunuz onaylansa dahi hesabınıza yatırılan para banka tarafından bloke edilmekte ve evrakları teslim edene kadar kullanımınız engellenmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Garanti Bankası kamu çalışanlarına kredi

Garanti Bankası kamu çalışanlarına kredi imkanı sunmaya devam ediyor. Kamu çalışanıysanız ve nakit desteğe ihtiyaç duyuyorsanız sizde hemen kredikazan.com sitemiz üzerinden kredi başvurunuzu gerçekleştirebilir, ihtiyaçlarınızı ertelemeden hemen sahip olabilirsiniz.

2 Temmuz 2013
İhtiyaç kredisi dosya masrafı iade

Konut kredisi dosya masrafı iade işlemlerinin başlaması ile beraber ihtiyaç kredisi kullanan kişiler içinde umut ışığı doğmuştur. Pek çok kişi ne yazık ki dosya masrafı iadesi için sadece konut kredisi kullanan kişilerin talepte bulunabileceklerini düşünmektedir. Oysaki bankadan kredi kullanırken dosya masrafı ödeyen herkes bu haktan yararlanabilmekte ve dosya masrafı iadesi için bankalara dava açabilmektedir.

2 Temmuz 2013
Taşıt Kredisi Mi İhtiyaç Kredisi Mi?

Taşıt kredisinin avantajları bulunduğu kadar dezavantajları da bulunmaktadır. Bu nedenle araç kredisi başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin birçoğu taşıt kredisi mi ihtiyaç kredisi mi ikilemine düşmektedir. 

29 Mart 2013
Taşıt Kredisi Araç Yaşı

İkinci el araç kredisi kullanmak isteyen kişilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konu taşıt kredisi araç yaşı sınırlamasıdır. İkinci el araç kredileri için uygulanan araç kredisi yaş sınırlaması bankalar arasında farklılıklar göstermekle beraber ortalama olarak bankalar en fazla 5 yaşa kadar olan araçlara kredi kullanım imkanı sunmaktadır. 

26 Mart 2013
Taşıt Kredisi Kaç Günde Çıkar?

Günümüzde geliştirilen kredi istihbaratı sayesinde bankalar sadece T.C. kimlik bilgileri üzerinden dakikalar içerisinde kredi onayı vermektedir. Taşıt kredisi gibi daha yüksek miktarlı kredilerde ise yürütülen istihbarata daha derin olduğu için kredi onay süresi uzayabilmektedir. Peki taşıt kredisi kaç günde çıkar? Taşıt kredisi onay süresi kredi başvurusunda bulunan kişinin kredi puanına göre belirlenmektedir. Kredi

26 Mart 2013
Konut Kredisi Peşinatsız

Konut kredisi peşinatsız olarak ne yazık ki kullandırılamamaktadır. Bankaların büyük çoğunluğu satın alınmak istenen konutun yüzde 70’i kadar olan tutar için kredi onayı verirken bazı bankalarda bu oran yüzde 80’lere kadar çıkabilmektedir. 

15 Mart 2013

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama