Kredi sicilinin önemi nedir?

Ülkemizde finans sektörü her geçen gün biraz daha büyürken ne yazık ki kredi kullanmayan kişi sayısı da her geçen gün azalmaktadır. Kredi sicili bu noktada çok önemlidir.

13 Ağustos 2012
Kredi sicilinin önemi nedir?

Ülkemizde finans sektörü her geçen gün biraz daha büyürken ne yazık ki kredi kullanmayan kişi sayısı da her geçen gün azalmaktadır. Kredi sicili bu noktada çok önemlidir.

Kredi sicili bankaların kurmuş oldukları ortak bilgi ekranı sayesinde oluşturulan bir sistemdir. Bu sistemde bankalar ile ilgili olarak gerçekleştirdiğiniz tüm işlemlerinize ait ödeme bilgileriniz yer alır. Kredi sicili içerisinde bankalardan çektiğiniz kredilerin ödemelerinin yanı sıra kredi kartı ödeme bilgileriniz ve düzenli ödeme bilgileriniz bulunur. Kredi sicili ülkemizde sadece kredi çekerken sorgulanırken yabancı ülkelerde çok daha önemli bulunmaktadır. Yabancı ülkelerin oluşturduğu bankacılık sisteminde kredi sicili yüksek olan kişilere düşük faiz oranları ile kredi kullanım imkanı sunulur. Yani ödemesini düzenli olarak gerçekleştiren kişiler ödüllendirilir. Ancak ülkemizde kredi sicili sadece kredi başvuru işlemlerinde bankaların kredi onayı verme aşamalarında değerlendirilmekte ve sicili temiz, ödemesi düzenli olana kişilere daha hızlı kredi kullanım imkanı sunulmaktadır. Ödemelerini düzensiz yapan kişilerin kredi onayları çıkmakla beraber kredi borç takibi altında olan kişilerin kredi talepleri genelde bankalar tarafından reddedilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Garanti Bankası kamu çalışanlarına kredi

Garanti Bankası kamu çalışanlarına kredi imkanı sunmaya devam ediyor. Kamu çalışanıysanız ve nakit desteğe ihtiyaç duyuyorsanız sizde hemen kredikazan.com sitemiz üzerinden kredi başvurunuzu gerçekleştirebilir, ihtiyaçlarınızı ertelemeden hemen sahip olabilirsiniz.

2 Temmuz 2013
İhtiyaç kredisi dosya masrafı iade

Konut kredisi dosya masrafı iade işlemlerinin başlaması ile beraber ihtiyaç kredisi kullanan kişiler içinde umut ışığı doğmuştur. Pek çok kişi ne yazık ki dosya masrafı iadesi için sadece konut kredisi kullanan kişilerin talepte bulunabileceklerini düşünmektedir. Oysaki bankadan kredi kullanırken dosya masrafı ödeyen herkes bu haktan yararlanabilmekte ve dosya masrafı iadesi için bankalara dava açabilmektedir.

2 Temmuz 2013
Taşıt kredisini kimler alabilir?

Taşıt kredisi kullanmak isteyen kişiler taşıt kredisini kimler alabilir diye merak etmektedir. Taşıt kredisi başvurusu için aranılan şartlara sahip olan herkes araç kredisi başvurusu işleminde bulunma hakkına sahiptir. 

13 Mayıs 2013
Taşıt kredisi başvuru şartları

Günümüzde bankaların birbirleri ile olan yüksek rekabetleri kredi kullanmak isteyen kişilere her türlü kolaylığın sunulmasını sağlamaktadır. Eskiden bankalar memur kefili olmayan kişilere kesinlikle kredi kullandırmazken günümüzde ise sadece cep telefonundan kısa mesaj yollayarak kredi başvurusunda bulunulabilmektedir. 

5 Mayıs 2013
Taşıt Kredisi Mi İhtiyaç Kredisi Mi?

Taşıt kredisinin avantajları bulunduğu kadar dezavantajları da bulunmaktadır. Bu nedenle araç kredisi başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin birçoğu taşıt kredisi mi ihtiyaç kredisi mi ikilemine düşmektedir. 

29 Mart 2013
Taşıt Kredisi Araç Yaşı

İkinci el araç kredisi kullanmak isteyen kişilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konu taşıt kredisi araç yaşı sınırlamasıdır. İkinci el araç kredileri için uygulanan araç kredisi yaş sınırlaması bankalar arasında farklılıklar göstermekle beraber ortalama olarak bankalar en fazla 5 yaşa kadar olan araçlara kredi kullanım imkanı sunmaktadır. 

26 Mart 2013

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama