Yeni iş kuracaklar nasıl kredi alabilir?

İş kurmak için kredi başvurusunda bulunmak pek çok kişinin tercih ettiği bir yöntemdir. Peki yeni iş kuracaklar nasıl kredi alabilir?

14 Ağustos 2012
Yeni iş kuracaklar nasıl kredi alabilir?

İş kurmak için kredi başvurusunda bulunmak pek çok kişinin tercih ettiği bir yöntemdir. Peki yeni iş kuracaklar nasıl kredi alabilir?

İş kurarken kredi kullanmak istiyorsanız öncelikli olarak sağlam bir proje oluşturmanız gerekir. Bu projeyi kağıda ne kadar başarılı yansıtabilirseniz kredi onayını almanız o kadar kolaylaşacaktır. Çünkü bankalar kredi verdikleri işletmelerin içlerinin boş olmamasını ister. Sağlam bir proje ile ne kadar istekli ve kararlı olduğunuzu ortaya koyabilirsiniz. İş kurma kredisi veren bankalar ayrıca kredi kullanmak isteyen kişilerin kredi puanları ile de yakından ilgilenirler. Yani iş kurmak için kredi çekmek isteyen kişi ya da kurumun ortaklarının temiz kredi geçmişine sahip olmaları kredi onayı almaları için zorunlu bir gerekliliktir. Geçmişte borç takibine takılan ya da bankalara olan borçlarını düzenli olarak ödemeyen kişilerin kredi başvurusu işleminin onay aşamasından geçmesi çok daha zordur. İş kurmak için kredi kullanmak istiyorsanız oluşturduğunuz projeniz ile kredi kullanmak istediğiniz banka şubesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. 

Bunlar da ilginizi çekebilir
Garanti Bankası kamu çalışanlarına kredi

Garanti Bankası kamu çalışanlarına kredi imkanı sunmaya devam ediyor. Kamu çalışanıysanız ve nakit desteğe ihtiyaç duyuyorsanız sizde hemen kredikazan.com sitemiz üzerinden kredi başvurunuzu gerçekleştirebilir, ihtiyaçlarınızı ertelemeden hemen sahip olabilirsiniz.

2 Temmuz 2013
İhtiyaç kredisi dosya masrafı iade

Konut kredisi dosya masrafı iade işlemlerinin başlaması ile beraber ihtiyaç kredisi kullanan kişiler içinde umut ışığı doğmuştur. Pek çok kişi ne yazık ki dosya masrafı iadesi için sadece konut kredisi kullanan kişilerin talepte bulunabileceklerini düşünmektedir. Oysaki bankadan kredi kullanırken dosya masrafı ödeyen herkes bu haktan yararlanabilmekte ve dosya masrafı iadesi için bankalara dava açabilmektedir.

2 Temmuz 2013
Taşıt Kredisi Mi İhtiyaç Kredisi Mi?

Taşıt kredisinin avantajları bulunduğu kadar dezavantajları da bulunmaktadır. Bu nedenle araç kredisi başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin birçoğu taşıt kredisi mi ihtiyaç kredisi mi ikilemine düşmektedir. 

29 Mart 2013
Taşıt Kredisi Araç Yaşı

İkinci el araç kredisi kullanmak isteyen kişilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konu taşıt kredisi araç yaşı sınırlamasıdır. İkinci el araç kredileri için uygulanan araç kredisi yaş sınırlaması bankalar arasında farklılıklar göstermekle beraber ortalama olarak bankalar en fazla 5 yaşa kadar olan araçlara kredi kullanım imkanı sunmaktadır. 

26 Mart 2013
Taşıt Kredisi Kaç Günde Çıkar?

Günümüzde geliştirilen kredi istihbaratı sayesinde bankalar sadece T.C. kimlik bilgileri üzerinden dakikalar içerisinde kredi onayı vermektedir. Taşıt kredisi gibi daha yüksek miktarlı kredilerde ise yürütülen istihbarata daha derin olduğu için kredi onay süresi uzayabilmektedir. Peki taşıt kredisi kaç günde çıkar? Taşıt kredisi onay süresi kredi başvurusunda bulunan kişinin kredi puanına göre belirlenmektedir. Kredi

26 Mart 2013
Konut Kredisi Peşinatsız

Konut kredisi peşinatsız olarak ne yazık ki kullandırılamamaktadır. Bankaların büyük çoğunluğu satın alınmak istenen konutun yüzde 70’i kadar olan tutar için kredi onayı verirken bazı bankalarda bu oran yüzde 80’lere kadar çıkabilmektedir. 

15 Mart 2013

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama