Banka borcunu yapılandırarak ödemenin avantajları nelerdir?

Banka borcu yapılandırma hizmeti son dönemde borcunu ödemekte zorlanan kişilerin tercih ettiği bir yöntemdir. Peki Banka borcunu yapılandırarak ödemenin avantajları nelerdir?

15 Ağustos 2012
Banka borcunu yapılandırarak ödemenin avantajları nelerdir?

Banka borcu yapılandırma hizmeti son dönemde borcunu ödemekte zorlanan kişilerin tercih ettiği bir yöntemdir. Peki Banka borcunu yapılandırarak ödemenin avantajları nelerdir?

Banka borcu olanlar borçlarını ödemekte zorlanmaya başladılarsa hiç vakit kaybetmeden borçlarını yapılandırma işlemi için başvuruda bulunmalıdır. Borç yapılandırma bankanın toplam borcunuza belirli oranlarda faiz işleterek yeniden taksitlendirmesidir. Örneğin 5 yıl vadeli konut kredisi kullanan bir kişi konut kredimi ödeyemiyorum diyorsa hemen konut kredisi yeniden yapılandırma işlemi için başvuruda bulunmalıdır. Böylelikle belirli bir oranda faiz ödeyerek konut kredisini yeniden 10 yıl vadeli olarak hesaplatabilir ve böylelikle aylık ödeme taksit tutarını düşürebilir. Yeniden yapılandırma 2012 yılı içerisinde en çok başvurulan kredi türü olup özellikle de konut kredisi kullanan kişiler yeniden yapılandırma kredisi için başvuruda bulunmaktadır. Yeniden yapılandırma ücreti olarak ise bankalar özellikle de konut kredisinde yüksek miktarlarda ücret talep etmektedir. Banka borcunu yeniden yapılandırma avantajları arasında aylık kredi taksidinin düşmesi, borcun takibe girmeden ertelenmesini sağlaması ve ödemede kolaylık sağlaması yer almaktadır.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Kredi başvurusunda bulunurken dikkat edilmesi gerekenler

Yaşanan ekonomik krizler ve yükselen yaşam standartları kredileri günlük hayatımızın parçası haline getirmiş durumda. Özellikle konut kredisi ve ihtiyaç kredisi paketleri büyük ilgi görürken bankaların düzenledikleri kredi kampanyaları ile çok daha uygun koşullarda kredi kullanma imkanı sunulmaktadır.

16 Kasım 2012
Çalışmayan kişiler kredi çekebilir mi?

Çalışmayan kişilere kredi kullanımına bankalar izin vermemektedir. İster kamu isterse de özel banka olsun bankaların tümü kar güden işletmelerdir. Bu nedenle bankalar kullandırdıkları kredilerin tümünde geri dönüşü garanti altına almak isterler. Çalışmayan kişilerin düzenli aylık gelirleri olmadığı için bankalar kredi geri dönüşünde sorun yaşanacağı ihtimalini göz önünde bulundurarak kredi başvurularını k

6 Kasım 2012
Kredi kartımı ödemezsem ne olur?

Kredi kartı borcu ödemelerine karşı bankalar son derece agresif bir tutum izlemektedir. Kredi kartı borcumu ödeyemiyorum diyen binlerce kişi “kredi kartımı ödemezsem ne olur?” şeklinde sorular sormaktadır.

27 Eylül 2012
Kredimi ödeyemiyorum

Son yıllarda bankaların hesapsız kredi kullandırımları yine vatandaşın zorda kalmasına neden oldu. Asgari ücret ile çalışan bir kişinin farklı bankalardan yüksek miktarlı bir kaç kredi almasına izin verilmesi sonucu “kredimi ödeyemiyorum” diyen binlerce kişinin oluşması kaçınılmaz bir hale geldi. 

27 Eylül 2012
Kara liste sorgulama

Kara liste kredi ya da kredi kartı borcu gibi bankalara ödeme yükümlülüğü bulunan borçlarını ödemeyen kişilerin isimlerinin yer aldığı özel bir listedir. Bankalar kara liste uygulamasını kredi başvurusunda bulunan kişileri değerlendirmek için kullanmaktadır. Kara listedeyken kredi almak bu nedenle çok zordur.

7 Eylül 2012
İcradan kurtulmanın yolları

İcradan kurtulmak günümüzde pek çok kişinin çözüm aradığı bir sorun olarak öne çıkıyor. İcradan kurtulmanın yolları arasında ilk sırada borcunuzu ödemek yer alıyor. Ancak icraya konu olan borcu ödemekte zorlanan kişiler için alternatif icradan kurtulma yolları da bulunmaktadır.

27 Ağustos 2012

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama