Araç kredisi çekme şartları

Araç kredisi kullanmak isteyen kişilerin belirli niteliklere sahip olmaları gerekmektedir. Araç kredisi çekme şartları bankalar arasında farklılıklar gösterse de tüm bankalarda uygulanan standart kurallar bulunmaktadır.

03 Ocak 2013
Araç kredisi çekme şartları

Araç kredisi kullanmak isteyen kişilerin belirli niteliklere sahip olmaları gerekmektedir. Araç kredisi çekme şartları bankalar arasında farklılıklar gösterse de tüm bankalarda uygulanan standart kurallar bulunmaktadır.

Araç kredisi çekme şartları arasında ilk sırada kredi başvurusunda bulunan kişinin reşit olması yer alır. Ülkemizde tüm kredi türlerinde geçerli olan bu kural ile sadece reşit olan kişilerin kredi kullanımlarına onay verilmektedir. Araç kredisi kullanma şartları arasında ikinci sırada kredi başvurusunda bulunan kişinin düzenli bir aylık gelire sahip olması ve bu aylık gelirini belgeleyebilmesi bulunur. Yani kredi başvurusunda bulunan kişi maaşlı çalışan ise aylık maaş bordrosu ile bu gelirini belgelemelidir. Aynı şekilde kira geliri gösteren kişilerde kira kontratları ile bu gelirlerini belgelemek ile yükümlüdürler.

Araç kredisi çekme şartları arasında en değişken olanı ise aracın yaş şartıdır. Bankalar araç kredisi yaş sınırı uygulamaktadır. İkinci el araçlar için uygulanan bu şart ile beraber bankalar arasında değişmekle beraber bankalar en fazla 6 yaşına kadar olan araçlara kredi kullanım izni vermektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir
İng Bank Araç Kredisi

İng Bank araç kredisi paketi ile ayaklarınızı yerden kesmeye hazır görünüyor. Kredikazan.com sitemiz üzerinden gerçekleştireceğiniz araç kredisi başvurusu ile daha düşük faiz oranlarından yararlanarak hayallerini kurduğunuz arabanıza hemen bugün sahip olurken ödemesini ise zorlanmadan seçtiğiniz vadelerde gerçekleştirebilirsiniz. 

10 Temmuz 2013
Finansbank Araç Kredisi

Finansbank araç kredisi ile hayallerinizdeki aracı hemen bugün satın alırken ödemelerinizi 60 aya kadar varan vadelerde kolaylıkla ödeyebilirsiniz. Finansbank araç kredisi faiz oranı kadar düşük tutulan dosya masrafı tutarı da dikkat çekmektedir. 

8 Temmuz 2013
Araç kredisi dosya masrafı geri alma

Kredi kullanarak araç alan kişilerden bankalarca kesilen dosya masrafları iade edilmeye başlandı. Bankaların kredi kullanan kişilerden tahsil ettikleri dosya masrafı için açılan davaların sayıları her geçen gün artarken mahkemelerde verilen tüketici lehinde kararların bu artışta ciddi bir payı bulunuyor.

2 Temmuz 2013
Taşıt kredisi dosya masrafı

Taşıt kredisi dosya masrafı kredi kullanan pek çok kişi için artı bir yük anlamına gelmektedir. Tüketici mahkemelerinin tüm karşı koymalarına rağmen bankalar kredi kullanan herkesten dosya masrafı adı altında haksız paralar tahsil etmeye devam etmektedir.

2 Temmuz 2013
Taşıt kredisi alırken nelere dikkat etmeli?

Tüm kredi türlerinde olduğu gibi taşıt kredisi paketlerin de dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Bankaların tümü kar güden ticari işletmeler olup, en büyük kar kalemleri ise kullandırdıkları kredilerdir. Peki taşıt kredisi alırken nelere dikkat edilmeli?

19 Haziran 2013
Taşıt kredisi alamıyorum
Bankaların tüm kredi türlerinde olduğu gibi taşıt kredilerinde de yapılan taşıt kredisi başvurusu işlemini reddetme hakları bulunmaktadır. Taşıt kredisi alamıyorum diyen kişiler genelde kara liste içerisinde yer olan kişilerdir. Bankaların geliştirmiş olduğu ortak bir program sayesinde kredi notu tüm bankalar tarafından sadece T.C. kimlik numarası üzerinden görülebilmekte ve kredi başvuruları bu nota göre değerlendirilmektedir.
19 Haziran 2013

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama