Araç kredisi gecikme

Bankaların kredi ödemelerinde yaşadıkları en büyük sorunlardan biride ödemelerin gecikmesidir. Peki araç kredisi ödenmezse ne olur? Banka araç kredisi gecikme sorunu ile karşılaştığında yasal prosedürleri izlemeye başlar.

 

20 Ocak 2013
Araç kredisi gecikme

Bankaların kredi ödemelerinde yaşadıkları en büyük sorunlardan biride ödemelerin gecikmesidir. Peki araç kredisi ödenmezse ne olur? Banka araç kredisi gecikme sorunu ile karşılaştığında yasal prosedürleri izlemeye başlar.

Araç kredisi ödenmezse banka ilk ay için yazılı ihtarda bulunur ve kredi taksidinin ödenmesini talep eder. Takip eden ikinci ay kredinin ödenmesi yine gecikmeye düşerse banka bu sefer noterden ihtarname çeker ve kredi taksidinin ödenmesi için talebini yeniler. Üçüncü ayın dolmasına rağmen kredi ödemesinin gerçekleşmediği durumlarda banka gerekli icra takibinin başlatılması için yasal temsilcisini görevlendirir.

Araç kredisi ödeyemeyenler bu aşamada bankanın avukatı ile muhatap olmak zorunda kalmaktadır. Banka avukatı borcun tahsilini sağlamak amacı ile borçluya ulaşır ve ödeme planı oluşturmak için anlaşma zemini arar. Uygun anlaşma zemini sağlanamazsa ve borç ödenmezse araç ruhsatında banka ipoteği bulunduğu için krediye konu olan araç satılır ve banka satıştan gelen nakitten alacağını tahsil ederek kalan bir bakiye var ise bunu krediyi kullanan kişiye verir.

Bunlar da ilginizi çekebilir
İng Bank Araç Kredisi

İng Bank araç kredisi paketi ile ayaklarınızı yerden kesmeye hazır görünüyor. Kredikazan.com sitemiz üzerinden gerçekleştireceğiniz araç kredisi başvurusu ile daha düşük faiz oranlarından yararlanarak hayallerini kurduğunuz arabanıza hemen bugün sahip olurken ödemesini ise zorlanmadan seçtiğiniz vadelerde gerçekleştirebilirsiniz. 

10 Temmuz 2013
Finansbank Araç Kredisi

Finansbank araç kredisi ile hayallerinizdeki aracı hemen bugün satın alırken ödemelerinizi 60 aya kadar varan vadelerde kolaylıkla ödeyebilirsiniz. Finansbank araç kredisi faiz oranı kadar düşük tutulan dosya masrafı tutarı da dikkat çekmektedir. 

8 Temmuz 2013
Araç kredisi dosya masrafı geri alma

Kredi kullanarak araç alan kişilerden bankalarca kesilen dosya masrafları iade edilmeye başlandı. Bankaların kredi kullanan kişilerden tahsil ettikleri dosya masrafı için açılan davaların sayıları her geçen gün artarken mahkemelerde verilen tüketici lehinde kararların bu artışta ciddi bir payı bulunuyor.

2 Temmuz 2013
Taşıt kredisi dosya masrafı

Taşıt kredisi dosya masrafı kredi kullanan pek çok kişi için artı bir yük anlamına gelmektedir. Tüketici mahkemelerinin tüm karşı koymalarına rağmen bankalar kredi kullanan herkesten dosya masrafı adı altında haksız paralar tahsil etmeye devam etmektedir.

2 Temmuz 2013
Taşıt kredisi alırken nelere dikkat etmeli?

Tüm kredi türlerinde olduğu gibi taşıt kredisi paketlerin de dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Bankaların tümü kar güden ticari işletmeler olup, en büyük kar kalemleri ise kullandırdıkları kredilerdir. Peki taşıt kredisi alırken nelere dikkat edilmeli?

19 Haziran 2013
Taşıt kredisi alamıyorum
Bankaların tüm kredi türlerinde olduğu gibi taşıt kredilerinde de yapılan taşıt kredisi başvurusu işlemini reddetme hakları bulunmaktadır. Taşıt kredisi alamıyorum diyen kişiler genelde kara liste içerisinde yer olan kişilerdir. Bankaların geliştirmiş olduğu ortak bir program sayesinde kredi notu tüm bankalar tarafından sadece T.C. kimlik numarası üzerinden görülebilmekte ve kredi başvuruları bu nota göre değerlendirilmektedir.
19 Haziran 2013

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama