İhtiyaç Kredisi, Konut Kredisi, Taşıt Kredisi, Bankaların Kredileri hakkında en son haberler KrediKazan Blog'da

Blog

Bankadan kredi almak

Günümüzde bankadan kredi almak artık çok daha kolay bir hale gelmiştir. Eskiden bankalar kredi çekmek isteyen müşterilerinden kefil talebinde bulunurken günümüzde aynı bankalar kısa mesaj yoluyla bile kredi başvurusu işlemlerinizi gerçekleştirmenize olanak sağlamaktadır.

14 Eylül 2012
Kredi borcumu nasıl öderim?

Alınan tüm önlemlere rağmen ülkemizde her yıl binlerce kişi kredi mağduru olarak yasal işlemlere maruz kalmaktadır. Sizde “kredi borcumu ödeyemiyorum” diyorsanız ve “kredi borcumu nasıl öderim?” diye soruyorsanız yazımızda sizi alternatif bir kaç çözüm önerisi bekliyor.

14 Eylül 2012
Kredi almak istiyorum

Yaşanan ekonomik kriz ile beraber “kredi almak istiyorum” diyen kişilerin sayısı her geçen gün artmayı sürdürüyor.

13 Eylül 2012
Dosya masrafı iade dilekçesi

Dosya masrafı iade dilekçesi yazarak sizde bankalara şimdiye kadar ödemiş olduğunuz paralarınızı geri alabilirsiniz. Yeni çıkan kanun ile beraber bankalar artık kredi masraf iadesi ile karşı karşıya kalmış durumdalar.

13 Eylül 2012
Akbank altın mevduat hesabı

Akbank altın mevduat hesabı ile çalınma korkusu yaşamadan altın yatırımı yapmanın rahatlığını yaşayabilirsiniz.

13 Eylül 2012
Kolay kredi veren bankalar

Kolay kredi veren bankalar arasında Garanti Bankası, Akbank, Denizbank ve Şekerbank ilk sıralarda yer alırken bankaların hemen hemen hepsi kredi puanı yüksek olan kişilere kredi kullandırımında hiç bir zorluk yaşatmamaktadır.

12 Eylül 2012
Şekerbank internet şubesi

Şekerbank internet şubesi ile internet erişiminizin bulunduğu her yerden nakit para yatırma işlemi dışındaki tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

12 Eylül 2012
Vadesiz altın hesabı

Altın hesabı her geçen gün biraz daha popülaritesini artırmayı sürdürüyor. Peki vadesiz altın hesabı nedir ve vadesiz altın hesabı caiz mi?

 

11 Eylül 2012
Garanti tam destek kredisi

Garanti tam destek kredisi ile ihtiyaçlarınızı hemen bugün karşılayacak ödemelerini ise vadeli olarak zorlanmadan gerçekleştireceksiniz.

11 Eylül 2012
Kredi kartı ile vergi ödeme

Kredi kartı ile vergi ödeme işlemi bir çok bankanın müşterilerine sunmuş olduğu bir hizmettir. Maliye Bakanlığı tarafından sunulan Gelir İdaresi Başkanlığı MTV sayfası üzerinden ya da banka şubeleri üzerinden kredi kartı ile MTV ödeme imkanı da sunulmaktadır.

8 Eylül 2012
Kefilsiz kredi veren bankalar 2012

Kefilsiz kredi veren bankalar 2012 yılında da kredi kullandırım oranlarını artırmayı sürdürüyorlar. Birçok banka özellikle de kredi puanı yüksek olan ve düşük miktarlı kredi kullanımlarında kefilsiz belgesiz kredi kullanma imkanı sunuyorlar.

8 Eylül 2012
Araç kredi hesaplama

Araç kredisi kullanmak istiyorum diyen kişilerin sayısı her geçen gün artarken bankaların sunmuş oldukları taşıt kredisi kampanyaları her geçen gün artamaya devam ediyor.

8 Eylül 2012
Konut kredisi hesaplama

Konut kredisi hesaplama işlemi için www.kredikazan.com sitemizi ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Sitemiz üzerinden konut kredisi kullanmak için size sunulan avantajlı kredi faiz oranlarından yararlanabilir ve konut kredisi hesaplama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

8 Eylül 2012
Hibe kredi

Kendi işinin sahibi olmak isteyen pek çok kişi hibe kredi kullanmak istiyor. Peki hibe kredi nedir, hibe kredi şartları nelerdir ve hibe kredi nasıl alınır?

7 Eylül 2012
Kredi kartı başvurusu

Kredi kartı başvurusu için 18 yaşını doldurmuş olmak ve aylık düzenli bir gelire sahip olmak yeterlidir. Bu şartları taşıyan herkes kredi kartı başvurusu işleminde bulunabilir. Ancak bankalar kredi kartı başvurusunu reddetme hakkını her zaman saklı tutarlar.

7 Eylül 2012
Kara liste sorgulama

Kara liste kredi ya da kredi kartı borcu gibi bankalara ödeme yükümlülüğü bulunan borçlarını ödemeyen kişilerin isimlerinin yer aldığı özel bir listedir. Bankalar kara liste uygulamasını kredi başvurusunda bulunan kişileri değerlendirmek için kullanmaktadır. Kara listedeyken kredi almak bu nedenle çok zordur.

7 Eylül 2012
TEB pratik kredi

TEB pratik kredi paketi ile kredi çekmek isteyen müşterilerine büyük kolaylıklar sunmaya devam ediyor. Uzun ve uğraştırıcı kredi prosedürleri ile uğraşmak istemeyen kişiler için özel olarak oluşturulan TEB pratik kredi paketine TEB müşterisi olmayan kişilerde dilerlerse aşağıda yer alan kanallar üzerinden ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabiliyor.

6 Eylül 2012
Garanti Bankası kredi kartı başvurusu

Garanti Bankası kredi kartı ürünleri ile kredi kartı kullanmayı büyük bir avantaj haline getirmektedir. Garanti Bankası kredi kartı ile taksitli alışveriş yapma imkanı sunmasının yanı sıra ayrıca kredi kartı ile yapmış olduğunuz her alışveriş üzerinden belirli oranlar dahilinde bonus para biriktirmenizide sağlar.

6 Eylül 2012
Mortgage hesaplama

Mortgage ya da ülkemizde daha yaygın kullanılan tabiri ile konut kredileri konut satın almak için bir miktar nakiti bulunan ancak maddi desteği ihtiyaç duyan kişiler için geliştirilen özel kredi paketleridir. Mortgage kredilerini normal kredilerden ayıran en önemli fark konut kredilerinin uzun vadeli krediler olmasıdır.

6 Eylül 2012
Banka kredileri

Banka kredileri günümüzde ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi paketleri olarak kullanıma sunulmaktadır. Bankalar faiz oranlarını günlük koşullara bağlı olarak gerçekleştirdikleri için bankalar arasında faiz oranları farklılıklar gösterir.

6 Eylül 2012
Garanti Bankası internet bankacılığı

Garanti Bankası internet bankacılığı ile şubelerinin yükünü azaltmaya çalışırken müşterilerini internet sitesine yönlendirmek için çeşitli kampanyalar düzenlemeye devam ediyor.

4 Eylül 2012
Denizbank kredi başvurusu

Denizbank kredi başvurusu için hemen www.kredikazan.com sitemizden yararlanabilirsiniz. Sitemizin ana panelinde bulunan kredi başvuru butonunu kullanarak çok daha düşük faiz oranlarından yararlanarak nakit ihtiyaçlarınız için kredinizi hemen kullanabilir, ödemesini vadelere yayarak taksitle zorlanmadan gerçekleştirebilirsiniz.

4 Eylül 2012
Taksitle altın

Son yıllarda altın almak isteyen pek çok kişi taksitle altın almayı tercih etmektedir. Taksitle altın almak üzerine komisyon ve vade farkı konduğu için kesinlikle kısa süreli altın yatırımı için uygun değilidir.

4 Eylül 2012
Hesap kesim tarihini öğrenme

Kredi kartı hesap kesim tarihi kredi kartınız size ilk yollandığı gün zarfın içerisinde kart bilgileri ile beraber belirtilmektedir. Ancak bu bilgiye dikkat etmediyseniz hesap kesim tarihi öğrenme işlemi için kullanabileceğiniz bir kaç farklı hizmet bulunmaktadır.

3 Eylül 2012
Taksitli nakit avans

Taksitli nakit avans ay sonunu getiremeyen pek çok kişinin tercih ettiği öncelikli işlemler arasında yer almaktadır. Kredi çekmek yerine taksitli nakit avans kullanmak kredi işlemleri ile uğraşmadan nakit para kullanmanıza imkan sağladığı için daha avantajlıdır.

3 Eylül 2012
Artı para

Artı para artık banka işlemleri yapan bir çok kişinin aşina olduğu bir terim haline geldi. Peki artı para nedir? Artı para bankada vadesiz hesabı olan kişiler için bankalar tarafından sunulan özel bir hizmet türüdür.

3 Eylül 2012
Kredi başvuru sonucu öğrenme

Kredi başvuru sonucu öğrenme işlemi için bankaların takip ettikleri yöntemler farklılık göstermektedir. Bu konuda hizmet veren bankalardan biri de Akbank’tır. Akbank kredi başvuru sonucu öğrenme işlemi için müşterilerine internet sitesi üzerinden referans numarası ile işlem yapma imkanı sağlamaktadır.

30 Ağustos 2012
Otomatik ödeme talimatı

Otomatik ödeme talimatı elektrik, su, doğalgaz, ev telefonu, internet, cep telefonu, ücretli uydu yayınları, kira ve kablolu yayın gibi pek çok aylık ödemenizi düzenli olarak gerçekleştirmenizi sağlayan özel bir hizmettir. Bazı bankalar otomatik ödeme talimatı için sadece hesaplarını kullanırken bazı bankalar ise kredi kartından otomatik ödeme talimatı kabul etmektedir.

29 Ağustos 2012
Tüketici kredi faiz oranları

Tüketici kredi faiz oranları bankalar arasında farklılıklar gösterdiği için mutlaka kredi başvurusu işleminizi gerçekleştirmeden farklı bankalardan kredi teklifi almanız gerekir. Böylelikle en uygun faizli tüketici kredisi paketini belirleyebilir ve düşük faiz oranları ile kredinizi çekebilirsiniz.

29 Ağustos 2012
Borçlarımı nasıl öderim?

Ülkemizde ne yazık ki borçsuz yaşayan kişi sayısı her geçen gün azalmaya devam ediyor. Bir çok kişi ay sonunu bankalardan çektiği krediler ile getirirken artık eşten dosttan borç isteme dönemi sona ermiş görünüyor.

28 Ağustos 2012
Halkbank borç transferi

Halkbank borç transferi başka bankalarda olan borçlarınızı Halk Bankası’nın size sunmuş olduğu avantajlı faiz oranları ile yeniden yapılandırabileceğiniz bir kredi hizmetidir.

28 Ağustos 2012
İcradan kurtulmanın yolları

İcradan kurtulmak günümüzde pek çok kişinin çözüm aradığı bir sorun olarak öne çıkıyor. İcradan kurtulmanın yolları arasında ilk sırada borcunuzu ödemek yer alıyor. Ancak icraya konu olan borcu ödemekte zorlanan kişiler için alternatif icradan kurtulma yolları da bulunmaktadır.

27 Ağustos 2012
Bankadan nasıl para çekilir?

Bankadan para çekmek için tercih edebileceğiniz iki farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden ilki kimliğiniz ile beraber hesabınızın bulunduğu banka şubesini ziyaret etmektir.

27 Ağustos 2012
Uygun ihtiyaç kredisi

İhtiyaç kredisi günümüzde darboğaza giren kişilerin can simidi olmaya devam ediyor. Ancak birçok bankanın ihtiyaç kredisi paketleri oluşturması “uygun ihtiyaç kredisi hangisidir?” sorularını akla getiriyor. Peki “uygun ihtiyaç kredisi hangi bankada?”

25 Ağustos 2012
Tekne kredisi

Araç tutkunları için araç kredisi paketlerini devreye sokan bankalar tekne tutkunları içinde tekne kredisi paketlerini kullanıma açıyorlar. Tekne kredisi veren bankalar arasında Yapı Kredi Bankası, Denizbank ve Şekerbank ilk sıralarda yer alıyor.

25 Ağustos 2012
Ticari krediler

Bankaların işverenler ve şirket sahipleri için özel olarak gerçekleştirmiş oldukları ticari krediler daha düşük faiz oranlarına sahip kredi paketleridir. Ticari kredi işletmelerini büyütmek isteyen ya da yeni iş yeri açmak isteyen kişiler için özel olarak geliştirilen kredilerdir.

24 Ağustos 2012
Uygun araç kredisi

Bankalar tarafından dönem dönem düzenlenen kampanyalar ile uygun araç kredisi kullanım imkanı sağlanmaktadır. Bu nedenle kredi ile araba satın almak isteyen kişilerin mutlaka banka kredi kampanyaları ve reklamlarını yakından takip etmeleri gerekmektedir.

24 Ağustos 2012
Uygun konut kredisi

Konut kredileri diğer tüm kredilerden farklı olarak çok uzun vadeli krediler olduğu için kredi faiz oranları arasında yaşanacak yarım puanlık farklar bile toplamda büyük bir ödeme farkının oluşmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle uygun konut kredisi aramadan kredi başvurusunda bulunmak sizin zararınıza olacaktır.

24 Ağustos 2012
e - haciz uygulaması

e haciz nedir? Maliye Bakanlığı tarafından uygulamaya geçirilen e haciz uygulaması vergi borcu olan kişilerin bankalarda bulunan hesaplarının otomatik olarak bloke edilmesini sağlayan özel bir sistemdir. Bu sistemde Maliye Bakanlığına borcu olan kişilerin T.C. kimlik numaraları üzerinden haciz işlemlerinin gerçekleştirilmesi sağlanır.

23 Ağustos 2012
Sabit faizli konut kredisi

Ülkemizde kullandırılan toplam konut kredisi paketleri içerisinde en çok tercih edilenleri sabit faizli konut kredisi paketleridir. Ülkemizde ekonomik koşulların son derece değişken olması sabit faizli kredi kullanım tercihinin artmasına neden olmaktadır.

22 Ağustos 2012
Bordrosuz kredi veren bankalar

Bankalar kredi başvurusu işleminde bulunan müşterilerinden kimlik belgesinin yanı sıra mutlaka aylık gelirlerini gösteren bir belge isterler. Bundaki amaç bankanın geri dönüşünü garanti altına almak istemesidir. Bu nedenle bankalar kesinlikle aylık gelirini belgeleyemeyen müşterilerine kredi onayı vermemektedir.

22 Ağustos 2012
Kira ödemek mi avantajlı, kredi kullanmak mı?

Konut kredisi kullanmak isteyen pek çok kişi “Kira ödemek mi avantajlı, kredi kullanmak mı?” sorusunu sormaktadır. Kira ödeyen herkes için kredi kullanmak çok daha avantajlıdır. Bankalar konut kredisi faiz oranları üzerinden belirli oranda faiz işletmektedir.

21 Ağustos 2012
Kredi kullanmak istiyorum

Kredi kullanmak istiyorum diyen kişi sayısı her geçen gün artarken bankalar oluşan bu pastadan en büyük dilimi alabilmek için büyük bir rekabet içerisine giriyorlar. Oluşan bu rekabet ortamı ise en çok tüketicilere yarıyor.

21 Ağustos 2012
Finansbank konut kredisi yeniden yapılandırma

Finansbank konut kredisi yeniden yapılandırma işlemi için kredi çekmiş olduğunuz şubeyi ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Ancak bunun için masraf ödemek zorunda olduğunuzu unutmayın.

20 Ağustos 2012
Akbank bireysel kredi hesaplama

Akbank bireysel kredi hesaplama işleminizi gerçekleştirmek için Akbank internet sitesini, Akbank internet şubesini ya da size en yakın Akbank şubesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

20 Ağustos 2012
Denizbank araç kredisi başvurusu

Denizbank araç kredisi başvurusu için www.kredikazan.com internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Denizbank ile gerçekleştirilen anlaşma çerçevesinde sitemizden kredi başvurusu işlemini gerçekleştiren kişilere çok daha düşük araç kredisi faiz oranları sunulmaktadır.

18 Ağustos 2012
Garanti Bankası tüketici kredileri

Garanti Bankası tüketici kredileri ile nakit ihtiyaçlarınızı hemen karşılarken ödemesini taksitli olarak yerine getirebilirsiniz. Garanti Bankası tüketici kredileri arasında eğitim kredisi, evlilik kredisi, doğum kredisi, tatil kredisi ve tadilat kredisi gibi pek çok kredi seçeneği bulunmaktadır.

18 Ağustos 2012
Konut kredisi ekspertiz raporu

Konut kredisi ekspertiz raporu bankaların kredi kullanmak için başvuruda bulunulan konutun gerçek değerini belirlemek için kullandığı bir hizmettir.

17 Ağustos 2012
Konut kredisinde erken ödeme

Konut kredisinde erken ödeme bankaların gerçekleştirmek istemedikleri bir uygulamadır. Bankalar konut kredisinde erken ödeme cezası uygulayarak müşterilerini erken ödeme yapmamaları için teşvik etmeye çalışmaktadırlar.

17 Ağustos 2012
İhtiyaç kredisi için gerekli şartlar

Ülkemizde kullanılan toplam kredi pastası içerisinde en büyük pay ihtiyaç kredisi türlerine aittir. Bunda bankaların yaşadıkları rekabet nedeni ile ihtiyaç kredisi için gerekli şartlar da getirdikleri kolaylıklar ve ihtiyaç kredisi faiz oranları için yapılan indirimlerin etkisi büyüktür.

17 Ağustos 2012

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama